Cauta in stiri

RSS Feed

world superbike

BMW va fi dezavantajat in Qatar

10.03.2009
Foto ©:

Producatorul german BMW va debuta pe Circuitul International Losail, acolo unde se va desfasura in curand a doua etapa a Campionatului Mondial de Superbike de anul acesta.

Dupa ce Troy Corser a reusit un loc opt in prima cursa din Australia, acesta este de parere ca echipa sa este dezavantajata din start in Qatar, fiind un circuit complet nou pe care nu au mai testat modelul S 1000 RR, si spera sa se claseze macar in primii zece.

"A obtine un loc opt la Phillip Island a fost un rezultat fantastic si ne da sperante mari pentru sezon. Dar acum mergem la un circuit si nu avem nici o informatie pentru motocicleta noastra si asta va fi un mare dezavantaj."

"Weekendul cursei de la Phillip Island a deschis ochii echipei noastre si s-au intamplat lucruri in acele trei zile care nu se intampla in teste, deci echipa a castigat multa experienta. Cu totii trebuie sa contribuim la aceasta dar toti baietii sunt foarte devotati si lucreaza din greu pentru a impinge acest proiect inainte cat de repede posibil. Qatar va fi un test interesant pentru noi toti, dar vom da 100% si vom vedea ce se intampla."

Berthold Hauser, directorul BMW Motorrad Motorsport, este increzator ca echipa se afla pe calea cea buna mai ales dupa debutul incurajator din Australia.

"A fost minunat sa ne incepem in sfarsit marea aventura si fantastic sa obtinem un rezultat atat de bun in prima cursa. Daca nu exista o problema in Superpole, cine stie ce rezultat ar fi fost posibil? Echipa noastra are o etica a muncii formidabila si sunt atat de fericit deoarece cred ca toata lumea poate vedea ca suntem seriosi si ca vom fi o forta competitiva in scurt timp."

Bookmark and Share
 

Spune-ti parerea

 
 
 
 
 
 

Avertisment
Autorul comentariului va fi singurul responsabil de continutul acestuia si isi va asuma eventualele daune, in cazul unor actiuni legale impotriva celor publicate.
Va rugam sa nu folositi un limbaj indecent.