Cauta in stiri

RSS Feed

sport - Sustine dezvoltarea tinerelor talente.

KTM planuieste lansarea "KTM RC 390 Cup" in Marea Britanie!

KTM Marea Britanie si MSVR se gandesc la crearea unei “Cupe KTM RC 390”, pentru BSB 2015. Dupa spusele celor de la KTM, noua clasa va fi creata p

25 Aug 2014 Scrie un comentariu

sport - Byrne, first place!

BSB 2014: Punctajul obtinut si locul aferent dupa runda de la Thruxton

Brookes a reusit weekend-ul acesta dubla la Thruxton, dar a ramas in continuare pe locul 2 in clasament, cu 40 de puncte avantaj fata de Ryuichi Kiyon

sport -

BSB 2014: Rezultate Thruxton - cursa nr.2

Josh Brookes a reusit dubla sezonului la Thurxton weekend-ul acesta! Shane Byrne si Ryuichi Kiyonari a obtinut locul 2, respectiv 3. Byrne l-a depas

sport -

BSB 2014: Rezultatele primei curse de la Thruxton

Pilotul Milwaukee Yamaha, Josh Brookes a fost majoritatea timpului in frunte si a obtinut in cele din urma primul loc pe podium, cu 4.3 secunde distan

sport -

Ultima runda WSBK se va desfasura in Qatar!

Ultima runda din campionatul WSB 2014 va fi in noiembrie in Qatar. Qatar a fost pe calendarul WSB din 2005 pana in 2009. Circuitul Phakisa Freeway a

sport -

Haslam a castigat Suzuka 8 Hour!

Britanicul Leon Haslam a obtinut cea de-a doua victorie la Suzuka 8 Hour cu echipa MuSashi Honda, dupa ce Jonathan Rea, din partea FCC TSR Honda a avu

31 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport -

Kevin Schwantz se intoarce in cursele din Marea Britanie!

Fostul campion mondial la 500 cm3, Kevin Schwantz se intoarce in cursele din Marea Britanie pentru prima oara in 20 de ani. Acesta va pilota motocicl

25 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport - "Primul ABS profesional pentru motociclete supersport" este pe drum.

BMW va introduce "Cornering ABS" pentru HP4!

“Cornering ABS” va fi disponibil curand ca o optiune pentru BMW S1000RR, HP4. Acest nou sistem va costa 380 euro. O informatie din partea firmei

24 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport -

BSB 2014: Punctajul obtinut si locul aferent dupa runda de la Brands Hatch GP

Dupa un weekend cu ploaie, soare si adrenalina, Shane Byrne, din partea Rapid Solicitors Kawasaki ramane pe primul loc cu 92 de puncte avantaj. Pun

23 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport - Fete noi pe podium.

BSB 2014: Brands Hatch GP - cursa nr.2

Josh Waters a castigat cea de-a doua cursa de pe circuitul GP! James Ellison a cazut in a doua tura dupa ce a atins iarba pe Dingle Dell. Cursa a fos

sport -

BSB 2014: Prima cursa de la Brands Hatch GP

Ryuichi Kiyonari a castigat prima cursa de la Brands Hatch! Kiyonari a spus: “A fost greu sa castig dar sunt fericit ca am inceput weekend-ul bin

sport -

Brough Superior va intra in Moto2!

Firma britanica Brough Superior isi va face intrarea pentru clasa Moto2 urmatoarea luna la BSB, runda de la Silverstone. Motocicleta “Carbon 2” v

17 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport - Tom Sykes, in continuare pe locul 1.

WSB 2014: Punctajul obtinut si locul aferent dupa runda de la Laguna Seca

Campionul mondial WSB, Tom Sykes si-a marit avantajul, fiind la 44 puncte distanta de Sylvain Guintoli. Jonathan Rea a urcat in clasament pe locul 3,

16 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport -

WSB 2014: Cursa nr.2 - Laguna Seca

Tom Sykes a reusit sa obtina locul 1 dupa primele 7 ture in timp ce Sylvain Guintoli a terminat pe locul 2, in fata lui Jonathan Rea. Eugene Laverty,

15 Jul 2014 Scrie un comentariu

sport -

WSB 2014: Rezultatele primei curse - Laguna Seca

Pilotul italian Marco Melandri i-a luat fata lui Tom Sykes si a obtinul locul 1 in prima cursa de la Laguna Seca. Tom Sykes a avut avantajul de a ple

sport - Nicio schimbare in TOP 5.

WSB 2014: Punctajul obtinut si locul aferent dupa runda de la Portimao

Tom Sykes a ramas in topul clasamentului dupa primele 8 runde! Pilotul Aprilia, Sylvain Guintoli a ramas in continuare pe locul 2, fiind urmarit inde

sport -

WSB 2014: Cursa nr.2 - Portimao

Jonathan Rea a terminat pe primul loc cea de-a doua cursa in timp ce pilotul Kawasaki, Tom Sykes, castigatorul primei curse, a terminat pe locul 8. P

sport - Tom Sykes a demonstrat de ce este in prezent campionul WSB.

WSB 2014: Prima cursa de la Portimao

Inca odata pilotul Kawasaki, Tom Sykes a demonstrat ca isi merita pe deplin titlul de campion WSBK dupa castigarea primei curse de la Portimao. Sylva

sport -

BSB 2014: Punctajul obtinut si locul aferent dupa runda de la Knockhill

Dupa victoria obtinuta in prima cursa de la Knockhill, Ryuichi Kiyonari a avansat pe locul 5 in campionat in timp ce Byrne si-a marit avantajul dupa c